Tai Shan Temple - Photo By Hamed Katoozi
Bamboo Jungle - Photo By Hamed Katoozi
Lama Temple - Photo By Hamed Katoozi
Forbidden City - Photo By Hamed Katoozi
Bamboo Jungle - Photo By Hamed Katoozi
Wudang Purple Heaven Temple - Photo By Hamed Katoozi
Wudang Mountain - Photo By Hamed Katoozi

پرینت

كانون چن تاي چي ايران

كانون چن تاي چي ايران (Iran Chen Taiji Center) بنا به هماهنگي بعمل آمده با استاد اعظم "چن ژنگلي" و به دستور ايشان كانوني رسمي زير نظر "مركز آموزش چن تاي چي - چن جياگو" براي آموزش و ترويج چن تاي چي چوان در كشورهاي خاورميانه بطور اعم و كشور ايران بطور اخص، توسط استاد عباس حمزوي (شاگرد و جنريشن ايشان در خاور ميانه) بنيانگذاري گردد.
استاد عباس حمزوي در سال 2009 ميلادي "مركز تبادلات فرهنگي خاوردور و خاور ميانه" را جهت انجام اين مهم در ايران به ثبت رساندند. در اين اثنا نيز به آموزش و ترويج سبك چن تاي جي همت گمارده و براي رشد و نضج آن اهتمام ورزيدند.
در سال 2013 بنا به دعوت رسمي موسسه ورزشي ووشو و مطالعات انرژي دروني ايرانيان از استاد عباس حمزوي، دامنه همكاري ها و فعاليتهاي آموزشي و ترويجي در سبك چن تاي چي رو به تزائد نهاده و با حمايت هاي بي دريغ استاد سيد حامد كاتوزي، بالاخره نهاد و كانون چن تاي چي ايران بنا نهاده شد.
"كانون چن تاي چي ايران" به كوشش اساتيدي چون سيد حامد كاتوزي و عباس حمزوي، فعاليت رسمي خود را از تاريخ 1392/10/20 آغاز نموده و اميد ميرود با همياري علاقمندان اين سبك اصيل و سنتي از رشته پرطرفدار تاي چي چوان رشد و شكوفايي روزافزوني شاد باشد.
"كانون چن تاي چي ايران" عضو رسمي و تاييد شده "مركز آموزش چن تاي چي، چن جياگو" (زير نظر استاد اعظم چن ژنگلي و نسل نوزدهم خاندان چن در كشور چين) مي باشد.
بنيانگذار كانون چن تاي چي ايران : استاد عباس حمزوي، جنريشن چن ژنگلي، نسل بيستم خاندان چن، عضو رسمي مركز آموزش چن تاي چي - چن جياگو و عضو هيات رئيسه موسسه ورزشي ووشو و مطالعات انرژي دروني ايرانيان.
صاحب امتياز كانون چن تاي چي ايران : موسسه ورزشي ووشو و مطالعات انرژي دروني ايرانيان. با مديريت استاد سيد حامد كاتوزي

پرینت

اجرای فرم گروهی تیم موسسه همراه با سمفونی شماره 9 بتهوون در مراسم اختتامیه

 
اجرای فرم گروهی تیم موسسه همراه با سمفونی شماره 9 بتهوون  در مراسم اختتامیه :

فرم گروهی تیم موسسه که به سرپرستی استاد کاتوزی با شرکت 12 نفر اجرا شد ، موفق به کسب امتیاز 9.20 شده و مورد توجه مسئولین مسابقات و اساتید و تماشاچیان قرار گرفت ، و به درخواست ایشان این اجرای کم نظیر در مراسم اختتامیه مسابقات توسط تیم موسسه مجدداً اجرا گردید .

پرینت

وودانگ

وودانگ :

وودانگ شان ، قد برآسمانها برافراشته و در مه پوشیده است . وودانگ  در طی هزاره های مختلف به عنوان یکی از مقدس ترین مکان های تائوئیستی شناخته شده است . از زمانهای بسیار دور نام وودانگ را بر این کوه نهادند و منبع مشخصی برای این نامگزاری در دست نیست .

کلمه "وو wu " اشاره به خدای تائوئیست ها Xuan Wu دارد و کلمه "دانگ Dang" به معنای محافظت است و همینطور "شان Shan" به معنای کوهستان می باشد .

وودانگ شان ، شامل مجموعه ای از کوهستانها ، و قله ها در شیان Xi’an  در ناحیه شمالی استان هوبی Hubei  واقع شده است . پادشاهان و درباریان سلطنتی در طول تاریخ در سلسله های مختلف ، احترام بسیاری را برای این کوه قائل بوده اند .

حدود 5000 سال پیش ، در چین باستان ، تائوئیست جاودانه ای شاهزاده ناحیه Jingle بود ، وی در سن 15 سالگی تاج و تخت را رها کرد و به کوه وودانگ سفر کرد تا از راهنمایی های استاد فرزانه ای به نام Zi Qi بهره برد . شاهزاده ، 42 سال از عمر خود را در وودانگ سپری کرد و پس از دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و مصائب بسیار در راستای وحدت با جهان هستی و در پی مکاشفات الهی خود ، سر انجام روحش به سمت آسمانها حرکت کرد و به روح طبیعت و جهان هستی پیوسته و به جاودانگی نائل شد . به این شاهزاده لقب Tai Yee داده شده است که بعد ها به او Zhen Wu گفته شد .

در حقیقت سرمنشأ تمدن مدون وودانگ را Zhen Wu می دانند و شروع تاریخ وودانگ بدین شکل بوده است .

بیش از 2500 سال پیش ، فیلسوف و پیر بزرگ چین ، لائوتزه (یا لائوزی")  و  شاگردش Yi Xi Zhenren در کوه وودانگ مشغول به زندگی و کشت و زراعت شدند و بدین شکل کوه وودانگ یکی از قدیمی ترین مهدهای تائوئیسم گردید .