Tai Shan Temple - Photo By Hamed Katoozi
Bamboo Jungle - Photo By Hamed Katoozi
Lama Temple - Photo By Hamed Katoozi
Forbidden City - Photo By Hamed Katoozi
Bamboo Jungle - Photo By Hamed Katoozi
Wudang Purple Heaven Temple - Photo By Hamed Katoozi
Wudang Mountain - Photo By Hamed Katoozi

پرینت

اسرار لبخند درونی

اسرار لبخند درونی
همانطور که دوست داريد محيطي ساکت و آرام در بيرون خود ايجاد کنيد، بايد در درون خود نيز سکوت و آرامش ايجاد نماييد.  اگر اتاق شما براي مراقبه ايده آل باشد، اما فک، گردن، شانه ها، ستون فقرات، و يا معده شما خشک، سفت، و آشفته باشند نمي توانيد انرژي را در بدن به گردش در آورده و مدار عالم صغير را تکميل کنيد.  
.  تنها وقتي که تمامي اندامهاي حياتي مانند قلب، شش ها، کبد، کليه و معده سيستم عصبي گردش خون و.  .  .  احساس آرامش کنند، ما از نظر رواني، احساس آرامش عميق را لمس خواهيم کرد.  براي دستيابي به اندامهاي داخلي، اساتيد تائوي باستان يک تکنيک اسرار آميز ساده را کشف کردند، "لبخند دروني".  
قدرت شفا بخشی يک لبخند
آيا تا کنون اتفاق افتاده است که با حالتي عصبي و نگران در مورد کارها، روابط وظايف و يا کل زندگي تان، در خيابان قدم بزنيد؟  معمولا اگر در اين زمان ناگهان ببينيد که کسي به شما لبخند مي زند، ناخودآگاه ( قبل از اينکه فکري بکنيد) لبخند آن شخص را با يک لبخند پاسخ خواهيد داد.  در کسري از ثانيه، شما مشکل خود را رها ساخته، سينه را جلو داده، و طوري گام برمي داريد که گويي همه چيز خوب است و هيچ مشکلي نداريد.  يک لبخند ظريف و کوچک قدرت شگرفي دارد.  
هنگامي که به کسي لبخند مي زنيد، او حس خوبي نسبت به خودش پيدا مي کند.  وقتي به گلها لبخند بزنيد، آنها انرژي عشق را حس کرده و بهتر رشد خواهند کرد.  وقتي شما سر کسي که شما را دوست دارد، داد بزنيد او حالت تدافعي و غير دوستانه خواهد گرفت.  


يک لبخند صحيح، نشانه اي از عشق است و در واقع حامل انرژيي سرشار از گرما و شفابخشي است.  شخصي که لبخند نمي زند مانند يک گيتار بدون استفاده است.  در گوشه اي افتاده و غبار روي آنرا گرفته است. سيمهايش کم کم شل شده و به مرور گيتار خراب خواهد شد.  کسي که نمي خندد، همانند همين گيتار، هيچ گاه دادن و گرفتن عشق را تجربه نمي کند.  معمولا چهره عبوس و روش خشکي که در روابطش پيش گرفته، زندگي او را با زخم معده و انواع و اقسام بيماري هاي ديگر همراه مي سازد و به خاطر بي توجهي به عشق و فقدان آن در زندگي روزمره، آرام آرام خرد مي شود. 
پایه ای ترین وزیر بنایی ترین تمرینی که در چی گنگ وجود دارد ، لبخند درونی است .
در چی گنگ این باور وجود دارد که شما باید بدانید چگونه با جسم خود ارتباط برقرار کنید.
اولین گام برای برقراری این ارتباط ، ایجاد ارتباط با اندام های اصلی بدنتان است برای این منظور ، ابتدا باید اندام های بدنتان را بشناسید ، وظیفه ی آن ها ، مکان آن ها در بدن و شکل فیزیکی آنها را بدانید و سپس میان این اندام ها یک ارتباط درونی ایجاد کنید .
لبخند درونی در واقع روشی است که می توان به کمک آن این ارتباط را ایجاد کرد .
در چی گنگ بدن به سه سیستم اصلی تقسیم می شود : سیستم گوارش ، سیستم عصبی و سیستم متابولیسم
در واقع اگر بدن را مانند یک سرزمین فرمانروایی تصور کنید ، قلب مانند فرمانروای این سرزمین است و مغز به عنوان کنترل کننده عمل می کند . اگر بتوان بین مغز و قلب ارتباط برقرار کرد ، یعنی در بدن شبکه ای به وجود آمده است که تمام اعضای بدن توسط این شبکه به هم متصل شده اند . زیرا قلب توسط رگ های خونی که بیش از 25 هزار مایل طول دارند و توسط رشته های عصبی که آن ها نیز بیش از 25 هزار مایل طول دارند با تمام اجزای بدن در ارتباط هستند .
لبخند درونی این ارتباط را در بدن برقرار می کند تا اعضای بدن در قالب یک سیستم هماهنگ و یکپارچه با ذهن ، با یکدیگر در ارتباط باشند .
شروع تمرین لبخند درونی چشم ها هستند . لبخند از چشم ها آغاز می شوند و مانند آبشاری ، انرژی این لبخند به تمام بدن سرازیر می شود .
در تمام طول تمرین ، ذهن روی عضوی متمرکز است که می خواهیم به آن لبخند بزنیم یا درواقع می خواهیم با آن ارتباط برقرار کنیم .
زمانی که عضوی از بدنمان را تصور می کنیم و به آن لبخند می زنیم به این معنی است که ذهن را به آن متمرکز کرده ایم و به کمک انرژی لبخند هرگونه استرس ، گرفتگی ، خستگی و احساسات منفی را از آن عضو دور کرده ایم .

لبخند از چشم ها آغاز شده ، سپس به قلب ، مغز ، ریه ها ، کبد ، کلیه ها و..... لبخند می زنیم .
به ترتیب این عضو را در ذهن مجسم می کنیم و احساسات منفی مربوط به هر عضوی را از آن ها دور می کنیم و اجازه می دهیم تا انرژی لبخند به آن ها بتابد .
به عنوان مثال زمانیکه می خواهیم به قلب خود لبخند بزنیم ، تصویر قلب را در ذهن خود مجسم می کنیم

که زیر قفسه سینه متمایل به چپ قرار دارد و حال می توانیم با لبخند درونی به آسانی با این عضو ارتباط برقرار کنیم و تمام فشارها و کوفتگی و خستگی را از آن بگیریم .
لبخند درونی در سطح پیشرفته تر ، درباره احساسات منفی و تبذیل این احساسات به احساسات مثبت عمل می کند . احساسات در هر عضوی از بدن ذخیره شده اند و هر عضواحساسات خاص خود را دارد و به عنوان مثال ، احساساتی مانند خشم ، عصبانیت و ..... احساسات منفی هستند که در کبد ذخیره می شوند و می توانند در طولانی مدت عملکرد کبد را مختل کنند .
لبخند نشانه از عشق است بنابراین با لبخند زدن و ایجاد ارتباط با اندام ها و گرفتن احساسات منفی از آن ها ، انرژی سرشار از عشق و سلامتی را به آن ها ببخشیم .
 
نمودار فوق وضعیت امواج مغزی را در حالت لبخند درونی نشان می دهد , همانطور که ملاحظه می نمایید در طول این تمرین امواج تتا مغز افزایش می یابد

لبخند درونی در سطح پیشرفته تر ، درباره احساسات منفی و تبدیل این احساسات به احساسات مثبت عمل می کند . احساسات در هر عضوی از بدن ذخیره شده اند و هر عضواحساسات خاص خود را دارد و به عنوان مثال ، احساساتی مانند خشم ، عصبانیت و ..... احساسات منفی هستند که در کبد ذخیره می شوند و می توانند در طولانی مدت عملکرد کبد را مختل کنند .


در چی گنگ این باور وجود دارد که می توان احساسات منفی را به احساسات مثبت تبدیل کرد و از انرژی آن در بدن سود جست
با لبخند درونی می توان این احساسات منفی را به احساسات مثبت تبدیل کرد و از انرژی این بازیافت در بدن استفاده کرد .
با بررسی روی تمرین و مراقبه لبخند درونی و گرفتن نوار مغز ،  متخصصین به این نتیجه رسیدند که این تمرین مغز را به سطح آلفا و سپس با عمیق تر شدن مراقبه به سطح تتا می برد که این یکی از دستاوردهای  ارزشمند این مراقبه می باشد .

همچنین در بررسی های دیگر نتایج حاکی از آن است  که تمرین لبخند درونی تاثیر جالب و ارزشمندی در کارکرد دو نیم کره چپ و راست مغز می گذارد .
 (در حقیقت این مراقبه میزان استفاده از دو نیم کره مغز را به یک سطح می رساند که دستاورد ارزشمندی در سیستم روانی می باشد , که میزان بهره از بخش منطق و احساسات به یک سطح برسد )لبخند نشانه از عشق است بنابراین با لبخند زدن و ایجاد ارتباط با اندام ها و گرفتن احساسات منفی از آن ها ، انرژی سرشار از عشق و سلامتی را به آن ها ببخشیم


ترجمه : استاد حامد کاتوزی
برگرفته از مقاله استاد مانتاک چیا
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدهرگونه کپی برداری از این مطلب بدون مجوز کتبی پی گرد قانونی دارد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی