Tai Shan Temple - Photo By Hamed Katoozi
Bamboo Jungle - Photo By Hamed Katoozi
Lama Temple - Photo By Hamed Katoozi
Forbidden City - Photo By Hamed Katoozi
Bamboo Jungle - Photo By Hamed Katoozi
Wudang Purple Heaven Temple - Photo By Hamed Katoozi
Wudang Mountain - Photo By Hamed Katoozi

پرینت

روز جهانی تای چی چوان و چی کونگ – اردیبهشت ماه ۱۳۹۳

مراسم بزرگ روز جهانی تای چی و چی کنگ ، پارک ملت تهران جمعه 5 اردیبهشت ساعت 8:30

در آخرین شنبه آوریل هر سال، جهان دعوت می­شود تا با هم به حرکت درآید، با هم تنفس کند، جهانی هم دل و هم نفس…

روز جهانی تای­چی چوان و چی­ کونگ امسال شانزدهمین سال روزش را جشن می­گیرد و در سرتاسر جهان، در شهرهای بزرگ و کوچک، حرکات کهن، آرام و متمرکز تای­چی چوان و چی کونگ به نمایش در می­آیند. در این روز موجی از شفابخشی کره زمین را در می­نوردد و در بیش از ۷۰ کشور جهان در پارک­ها و فضاهای عمومی، یکپارچه مردم را به رهایی و آرامش فرا می­خواند. این روز زمان مناسبی برای معرفی این هنرهای ارزنده و کهن به مردم و آشناکردن عموم با فواید و تاریخچه آنهاست.

اهداف جهانی این روز عبارتند از:


    معرفی و آموزش منافع عظیم جهانی که تای­چی چوان و چی­ کونگ برای افراد، جوامع و ملت­ها دارد.
    فراهم ساختن چشم اندازی جهانی از همکاری برای سلامتی و شفابخشی و درخواست از مردم سراسر جهان برای پذیرش خرد و آگاهی تمامی فرهنگهای موجود.
    آموزش افزایش استفاده از این هنر کهن و ارزشمند در زمینه تجارت، حفظ تندرستی، تحصیل، کاهش جرم و مصرف مواد مخدر
    تشکر از فرهنگ چین برای ابداع و سهیم شدن این هدیه ارزنده با جهان

کمیته تای­چی چوان فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار، با استقبال از این روز جهانی و اهداف آن در ارتقای سطح سلامت و بهداشت تن و روان، آن را فرصت مغتنمی برای معرفی این هنر ارزنده و کهن به آحاد ملت ایران می­داند.
این امر موجب آشنایی دوستداران و هنرجویان تای­چی چوان و چی کونگ با یکدیگر و همبستگی بیشتر خواهد شد و نیز فضایی خواهد بود برای دعوت عمومی و آشنایی آحاد ملت با این رویکرد ارزشمند به سلامت جسم و جان ، هنری که متخصصین و صاحب نظران آن را « گل سر سبد بوستان ووشو » می­دانند. هنری که بی­ گمان برای تمامی افراد در سنین مختلف مفید بوده، جامع ه­ای تندرست تر و شاداب تر را به ارمغان خواهد آورد.
کمیته تای­چی­ چوان فدراسیون ووشو ضمن احترام و توجه به اهداف جهانی تعریف شده برای این روز مهم، اهداف زیر را نیز در گستره میهن عزیز و اسلامی ما ایران مورد توجه قرار می­دهد:
    این روز فرصتی است تا همه هنرجویان تای­چی چوان و چی­ کونگ و در مقیاسی وسیعتر، همه علاقه­مندان به برخورداری از سلامت و تعادل، استفاده از هر نوع صفحه ( گوشی­های موبایل، تبلت، نوت بوک، کامپیوتر خانگی، تلویزیون و …) را به حداقل رسانده، ترجیحا خاموش نمایند.
    در این روز ما هنرجویان تلاش خواهیم کرد تا به عنوان تجربه مدلی از الگوی زندگی سالم، از مواد غذایی سالم استفاده کرده، آن را رفته رفته به سایر روزها نیز گسترش دهیم.
    در این روز توجه خاصی به طبیعت و محیط زیست داشته، بر همین اساس تمرینی گروهی، هم دل، هم نوا و هم نفس را در طبیعت تدارک دیده، اهمیت حفظ و توسعه فضای سبز را به خود و هم­وطنان خود یادآور می­شویم.
    این روز فرصتی است تا با عدم استفاده یا حداقل پرهیز از استفاده انفرادی از خودروی شخصی ، روزی پاک و هوایی سالم را برای جامعه خود به ارمغان بیاوریم.
    در این روز با پرهیز از بوق زدن­های غیر ضروری، به حفظ آرامش و بهداشت صوتی محیط زندگی خود کمک می­نماییم.
    این روز فرصتی خواهد بود برای همبستگی تای­چی کاران از تمامی سبکها و مدارس و کمک به تحقق راستین سهیم شدن حس خوب سرزندگی و نشاط با یکایک همنوعان در سنین و شرایط جسمی و روحی مختلف.
امیدواریم این هنر وسیله­ای باشد برای توسعه حقیقی و راستین دوستی­ها در خانواده عظیم و یک دل تای­چی چوان و ووشو در گستره کشور عزیزمان ایران!
منتظر خبر های بعدی ما در این زمینه باشید…

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی